Strona główna1 » Meble Loft - Styl Skandynawski2 » Stoliki Kawowe

Stoliki Kawowe

Stoliki Kawowe O charakterze wnętrza świadczą dodatki. To one nadają smaku i pozwalają na to, by poniosła Cię fantazja. Główne elementy takie jak małe szafki, stoliki i pufy są projektowane w bardzo wyrazisty sposób w krzykliwych kolorach i z nieregularną fakturą pełną asymetrycznych wzorów. Meble w zabudowie, duże szafy i meblościanki zazwyczaj projektowane są w bardziej stonowanych barwach i stanowią funkcjonalną bazę dla wnętrza. Z tej przyczyny dobór stolika kawowego może mieć kluczowe znaczenie w kwestii tego, jak postrzegane będzie pomieszczenie.
 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do

Funkcjonalność i finezja współczesnych stolików kawowych w stylu skandynawskim

Stolik kawowy przede wszystkim pełni funkcję miejsca, na którym podaje się poczęstunek. Stąd też jego nazwa. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby traktować go w nowoczesnych aranżacjach jako po prostu dodatkowy blat na postawienie jakiegoś przedmiotu. W klasycznym ujęciu stolik czy ława powinny być postawione w bezpośrednim sąsiedztwie kanapy czy foteli. Jeśli jednak potraktujemy stolik kawowy jako rodzaj szafki, położenie nie będzie już tak bardzo go ograniczało. Przykładowo stoliki dostępne w naszej ofercie stanowią świetne miejsce na kwiaty, misy z owocami czy karafki w alkoholem.
 

Nowoczesne stoliki kawowe skandynawskie z półką pod blatem

W wielu modelach stosuje się dodatkową półkę pod głównym blatem stolika. Czasami zamiast dużej płyty jest ona zastępowana bocznymi podłużnymi kieszeniami. Miejsce takie jest bardzo przydatne do trzymania tam gazet, pilotów i innych przedmiotów, po które sięgasz często, a które zagracałyby główny blat. Nasz sklep oferuje głównie modele zawierające to rozwiązanie z uwagi na ich funkcjonalność.
 

Wnętrze w stylu skandynawskim

Czerpanie inspiracji z krajów północnej Europy jest od kilku lat bardzo modne. Cenimy praktyczność, lekkość i nietuzinkowość proponowanych rozwiązań. Nie inaczej jest w przypadku skandynawskiego stolika kawowego. Mebel wykonany jest zwykle z połączenia płyty z nogami wykonanymi z drewna. Rozwiązanie takie gwarantuje stabilność i trwałość przy jednoczesnej niewysokiej cenie. Podstawą konstrukcji jest jej lekkość. Nowoczesny design odchodzi od masywnych mebli, które są mało mobilne. Wiemy, że możesz zmienić koncepcję układu mebli w pomieszczeniu, chcemy więc zapewnić jak najprostsze przenoszenie.
 

Jaki kolor stolika kawowego wybrać?

Stolik powinien komponować się z resztą wnętrza. Nie znaczy to jednak, że jeżeli dominującym kolorem regałów jest jasnobrązowy, to wszystko w pomieszczeniu musi być takie samo. Ważne, aby kolory współgrały ze sobą i tworzyły estetyczną oraz wyrazistą kompozycję. Decydując się na mebel w bardziej nietypowej barwie możesz dokupić również inne dodatki w tym samym kolorze. Mogą być to przykładowo poduszki, doniczki czy świeczniki. W opinii klientów dobrze sprawdzają się kolory uniwersalne, które pasują do wszystkiego i jednocześnie nie wychodzą z mody. Jest to z pewnością biel, czerń i naturalne drewno. Niezależnie od tego, jaki kolor wybierzesz, możesz mieć gwarancję, że nie straci on wyrazistości. Stawiamy na lakierowanie drewna, a nie poddawanie go laminowaniu, dlatego nasze stoliki kawowe są bardziej odporne na uszkodzenia.